Caterham ROADSPORT to najlepszy sposób na wejście do świata sportów motorowych po kartingu. ROADSPORT oferuje kompletny pakiet, zawierający elementy niezbędne do debiutu dla kierowców, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą dziedziną sportu jak już doświadczonych zawodników dając im jednocześnie takie same szanse na zwycięstwo.

Marzysz o zostaniu kierowcą wyścigowym?

PAKIET

Każdy w klasie ROADSPORT ma gwarancję, że będzie konkurował z ludźmi w samochodach na takim samym poziomie. Rygorystycznie kontrolowane pojazdy sprawdzane są przez niezależnych kontrolerów i zaplombowane przed dostawą do kierowcy. Brak wiedzy mechanicznej nie jest przeszkodą do uczestniczenia w klasie ROADSPORT ponieważ obok kupowanych przez zawodników pojazdów istnieje możliwość ich odpłatnego wynajmu.

Nasz pakiet Caterham ROADSPORT „pod klucz” za ok. 200 tys PLN brutto* obejmuje:

* Cena uzależniona od aktualnego kursu Euro

OKRES OCZEKIWANIA NA SAMOCHÓD TO OKOŁO 10  MIESIĘCY

Ponadto w cenę wliczone jest:

WYPOSAŻENIE OBOWIĄZKOWE

Kask, HANS, Buty, rękawiczki i kombinezon z homologacją FIA.

KOMBINEZON CATERHAM

Caterham Competition oferuje strój w barwach Caterham Motorsport. 

BIELIZNA I KOMINIARKA

Ze względów bezpieczeństwa obowiązkowe jest teraz noszenie bielizny trudnopalnej, w tym kominiarki.

URZĄDZENIE HANS

Urządzenie HANS (Head and Neck Support) stało się niezwykle ważnym obowiązkowym elementem wyposażenia bezpieczeństwa kierowcy. Urządzenie znajduje się na twoich ramionach, jest utrzymywane na miejscu przez szelki i mocowane do kasku. W przypadku nagłego zatrzymania urządzenie HANS chroni użytkownika przed urazami szyi, zapobiegając ruchom głowy.

SAMOCHÓD

Homologowany na drogach w EU, Caterham Seven Roadsport musi być zarejestrowany i ubezpieczony pod kątem OC, aby wziąć udział w mistrzostwach ROADSPORT.

Będąc również samochodem wyścigowym, jest wyposażony we wszystkie urządzenia bezpieczeństwa, takie jak pałąk zabezpieczający z homologacją FIA, gaśnicę i wyłącznik prądu.

Opona AVON ZZS została specjalnie dobrana, aby umożliwić początkującym kierowcom naukę i prowadzenie samochodu w sposób całkowicie bezpieczny. Uniwersalne opony, pozwalają na jazdę na suchych i mokrych drogach. Dodatkowo jeden komplet opon może wystarczyć na cały sezon ROADSPORT co w znaczący sposób obniża koszty startów.

 Wszystkie zmiany muszą być zgodne z regulaminem Pucharu ROADSPORT. Również silnik i układ hamulcowy nie mogą być modyfikowane przez cały sezon.

Caterham Competition Polska może przeprowadzać kontrole zgodności samochodów podczas mistrzostw w dowolnym momencie przed i po wyścigu.

Charakterystyka pojazdu:

Jedyne dostępne zmiany to:

KALENDARZ IMPREZ

Caterham Competion Polska ogłosi kalendarz na przełomie  2021/22 roku. Odbyć się ma 6 rund wyścigów gdzie pierwsza i ostatnia odbędą się na torze Poznań w Polsce. Pozostałe eliminacje odbędą się:

– Łotwa
– Słowacja
– Czechy
– Węgry

Wszystkie wyścigi rozgrywane będą na podstawie regulacji narodowej dywizji jaką jest PzMot

Adres

Metal Fantasy sp. z o o
Asfaltowa 36a
62-006 Janikowo

Kontakt

info@caterham.pl

+48 514 773 378

Oficjalny dystrybutor marek:

Oficjalny dystrybutor marek:

Adres

Metal Fantasy sp. z o o
Asfaltowa 36a
62-006 Janikowo

Kontakt

info@caterham.pl

+48 514 773 378